تبلیغات
silvermoon home - 10ابزار بازیابی برای بازیابی رمز عبور از دست رفته در ویندوز
 
silvermoon home
 
 

 

           

 

شاید شما نیز فراموشی رمز عبور ورود به ویندوز رایانه خود را تجربه کرده باشید، در این صورت تجربه تلخی همانند میلیون ها کاربر ویندوز در سراسر جهان  که هر روز رمز عبور ورود به حساب  کاربردی خود در ویندوز را فراموش کرده و می کنند داشته اید. در ویندوز یک راهنمای به خاطر آوردن کلمه عبور یا password hint  وجود دارد که در زمان ایجاد کلمه عبور و توسط کاربر تعیین می شود که ممکن است در مواقع اضطراری بتواند در کشف کلمه عبور گم شده به کاربر کمک شایانی کند اما اگر بر حسب بی خیالی هیچ گاه  رمز عبور خود را جای امنی یادداشت نکرده یا روی درایو یو اس بی در یک فایل متنی خیره نکرده باشید یا اصلا به روز مبادا اعتقاد نداشته تا یک راهنمای کلمه عبور  ایجاد کنید آن وقت چه؟ خوب ، اگر چنین اتفاقی افتاد و از رایانه ای به صورت مشترک با چند کاربر دیگر استفاده می کردید، بهترین راهش این است که  به سادگی از کاربران دیگر همان سیستم که از حساب کاربری با سطح دسترسی مدیریت (administrator) برخوردارند  بخواهید با ریست کردن رمز عبور حساب کاربری شما این فرصت را به شما بدهند که بتوانید وارد حساب خود  شده و رمز عبور جدیدی انتخاب کنید.


 

اما هنگامی که برای رایانه شخصی تان که هیچ کاربر دیگری از آن استفاده نمی کند و عملا خودتان مدیر سیستم هستید رمز عبور گذاشته و حالا به هر صورت به دلیل اشتباه وارد کردن رمز عبور نمی توانید به ویندوز وارد شوید، چه باید کرد؟ چگونه می توان بدون زدن به سیم آخر و فرمت ویندوز ،کلمه عبور  را به حالت اولیه برگردانده یا ریست کرد و رمز عبور جدیدی برای سیستم تعیین کرد و بی دردسر وارد شد؟ اگر رمز عبور خود را فراموش کرده اید، و یا سیستم به دلیل وارد کردن رمز عبور های اشتباه قفل شده،  اصلا هیچ دلیلی برای ترس و نگرانی وجود ندارد. همه چیزی که برای رفع مشکل نیاز دارید، باید یک کامپیوتر ثانویه و یک نرم افزار ریست کردن رمز عبور و یا بازیابی آن است که روی رایانه دوم نصب شده باشد!

ابزارهای بازیابی یا تنظیم مجدد رمز عبور ویندوز، برنامه های به خصوص توسعه یافته ای هستند که بر روی یک سی دی یا فلش درایو یواس بی نصب می شوند تا در هنگام راه اندازی سیستم اجرا شوند. این دسته نرم افزارها قبل از اینکه سیستم عامل بارگذاری شود اجرا می شوند و این قابلیت را دارند که رمز عبور را بازیابی کرده، به کلمه انتخابی کاربر تنظیم مجدد  کرده یا اصلا آن را از رجیستری سیستم پاک کنند. بسیاری از این ابزارها خیلی ساده و کار راه انداز می توانند به طور کامل رمز عبور را با صرف چند ثانیه زمان پاک کنند، در حالی که بعضی نسخه های حرفه ای تر قادر به بازیابی رمز عبور در عرض چند دقیقه می باشند.

در حالی که برای کار خود در وب به دنبال این دسته ابزارهای بسیار مفید و کارآمد که هر کاربری روزی بدان نیاز خواهد داشت بودم، تصمیم گرفتم با نوشتن مقاله ای به معرفی ۱۰ مورد از بهترین ابزارهای کار با رمز عبور در مواقع اضطراری نمایم. بسیاری از این نرم افزارها پولی بوده و همراه با رابط کاربری گرافیکی و کاربرپسند عرضه می شوند تا یک کاربر مبتدی به راحتی بتواند به ایجاد و پیکربندی یک روش تنظیم مجدد رمز عبور بوت شدنی برای بازگرداندن رمز عبور بپردازد. در حالی که تعداد کمی از این ابزارها رایگان هستند ، اما خوشبختانه بیشتر این نرم افزارهای رایگان نیز قادر به برطرف کردن نیاز ما در اکثر مواقع می باشند. همه ابزار هایی که در ادامه به معرفی شان می پردازیم از تمام نسخه های ویندوز از جمله ویندوز ۷ پشتیبانی می کنند.

..........

- بازیابی رمز عبور ویندوز؛ Windows Password Recovery


نگارش ششم برنامه Windows Password Recovery  یک ابزار با شیوه استفاده آسان است که به منظور ریست کردن و تنظیم کلمات عبور جدید هم برای حساب های مدیریتی و هم حساب های کاربری بر روی هر سیستم ویندوزی طراحی شده است. این ابزار راه حل مناسبی برای کاربران خانگی فراهم می کند و در مجموع بهترین شیوه برای  موارد تجاری و اداری می باشد. کاربر ا این ابزار تنها نیاز به بوت کردن سیستم با استفاده از سی دی / دی وی دی یا فلش دیسک حاوی Windows Password Recovery 6.0  و تنظیم مجدد کلمه عبور فراموش شده خود به بدون کلمه عبور (Blank ) دارد. سپس شما می توانید با استفاده از کلمه عبور خالی  به سیستم خود وارد شده و لاگ- این کنید. بدون نیاز به تماس با متخصص رفع عیب رایانه، بدون نیاز به نصب مجدد هر چیز از جمله ویندوز جدید، و قطعا هیچ یک از اطلاعات موجود در درایو ویندوز را با فرمت ویندوز از دست نخواهید داد و همه اینها عالیست.

قیمت : ۱۹٫۹۵ دلار

 

 

۲- رمز عبور یاب ویندوز؛ Windows Password Finder

 


خیلی سریع به خواسته خود می رسید! این ابزار قادر است بلافاصله رمز عبور مدیر سیستم یا کاربر را پیدا کرده یا تنظیم مجدد نماید و با تمامی نسخه های ویندوز از جمله ویندوز  ۷ سازگاری کامل دارد. از دیگر ویژگی های آن می توان به رابط گرافیکی بسیار زیبا و کاربر پسند ، و امکان پیدا کردن یا تنظیم مجدد رمز عبور کاربر فقط در عرض چند ثانیه اشاره کرد. حتی بچه ها می توانند از این برنامه به درستی استفاده کنند! (استفاده بسیار آسان و بدون نیاز به هیچ گونه دانش در این زمینه)

قیمت : ۴۹٫۹۵ دلار (قابل استفاده روی سه رایانه شخصی مجزا)

 

 

۳- ریست کلمه عبور ویندوز؛ Windows Password Reset

 


این نرم افزار به کاربر کمک می کند در مواقع بحرانی فورا رمز عبور ورود به ویندوز خود را حذف کند!  برنامه Windows Password Reset Standard  طراحی شده است برای کاربرانی که تصمیم دارند رمز عبوری ورود به ویندوزی  را که فراموش کرده اند حذف کرده و به راحتی وارد ویندوز خود شوند. با این برنامه هیچ نیازی به نصب مجدد ویندوز هنگامی که اتفاقی رمز عبور خود را فراموش کردید نخواهید داشت. همچنین برنامه را می توان به صورت بوت شدنی (bootable) روی سی دی / دی وی دی و همچنین حافظه جانبی فلش نصب کرده و برای حذف کلمه عبور فراموش شده ویندوز استفاده و اجرا نمود

قیمت : ۱۹٫۹۵ دلار

 

 

۴- قفل شکن رمز عبور ویندوز؛ Windows Password Unlocker

 


این نرم افزار یک محصول حرفه ای در زمینه بازیابی رمز عبور ویندوز است که به کاربر کمک می کند کلمه عبور فراموش شده رایانه تحت ویندوز های را ریست کرده  و یک رمز عبور جدید تنظیم کند. این برنامه با در اختیار گذاردن گزینه ای به نام رایت سی دی یا دی وی دی یا کپی فایل های مورد نیاز روی یک حافظه فلش به شکل بوت شدنی به کاربر امکان می دهد تا در صورت بروز هر اتفاق پیش بینی نشده خیلی سریع کلمه عبور را حذف و دسترسی دوباره ای به کامپیوتر  خود پیدا کنید و دیگر هرگز به خاطر فراموشی رمز عبور خود را سرزنش نخواهید کرد. نکته دیگر اینکه نرم افزار در ۳ ویرایش متفاوت برای رفع نیازهای مختلف کاربران برای بازیابی رمز عبور ویندوز ارائه شده است.

قیمت : ۱۹٫۹۵ دلار

 

 

۵- بازیابی سیستم؛ Elcomsoft System Recovery

 


نرم افزار Elcomsoft System Recovery  در هنگام خریداری با یک سی دی  بوت شدنی برای استفاده در مواقع اضطراری همراه است و همچنین به آسانی می توان یک فلش دیسک بوتبل ایجاد و استفاده کرد. پس دیگر نیازی به ایجاد یک دیسک قابل بوت شدن یا نیازی به گذاشتن دیسک نصب ویندوز برای ساختن یک سی دی ریکاوری نخواهد بود.شرکت سازنده این نرم افزار یا همان الکام سافت، توانسته مجوز استفاده از «محیط کاربری پیش از نصب ویژه ویندوز» (Windows PE) را مستقیما از مایکروسافت خریداری و در این برنامه استفاده کند، که این امر به شرکت امکان می دهد آزادانه به توزیع و انتشار برنامه هایی با همان محیط آشنا و استاندارد قابل بوت ویندوز اقدام کند. «محیط پیش نصب ویندوز» امکان دسترسی کامل به رابط کاربر گرافیکی آشنای ویندوز را برای کاربر فراهم می کند. و دیگر نیازی به اسکریپت ها و دستورات برنامه نویسی در خط فرمان نیست یا کاربر این حس را نخواهد داشت که این برنامه به شکلی کورکورانه از رابط کاربری گرافیکی ویندوز تقلید کرده است!

قیمت : ۴۹ دلار

 

 

 

۶- ابزار بازیابی رمز عبور ویندوز ؛ Windows Password Recovery Tool

 

 

استفاده از این ابزار  بسیار آسان و بدون نیاز به داشتن تخصص خاصی امکان پذیر است. با استفاده از این ابزار کاربر، هیچ نیازی به تماس با تعمیرکار رایانه و دریافت راهنمایی از او در مواقع اضطراری نخواهد داشت ، هیچ نیازی هم به نصب دوباره چیز اضافه ای ندارد، و قطعا به  فرمت رایانه هم نیاز ندارد. با استفاده از نگارش سوم Windows Password Recovery Tool  شما می توانید هر رمز عبور ویندوز را سه سوته ریست و تنظیم مجدد کنید!

قیمت : ۴۹  دلار

 

 

۷- کلید رمز عبور ویندوز؛ Windows Password Key

 


این برنامه را کارشناسان به عنوان بهترین ابزار برای تنظیم مجدد کلمه عبور مدیر و کاربر محلی بر روی هر سیستم  تحت ویندوزی توصیه می کنند. برنامه قادر به بازیابی رمز عبور با ایجاد سی دی / دی وی دی ، فلش دیسک برای کاربری خانگی، تجاری اداری و مصارف حرفه ای تر است. و مهمتر از همه ، این برنامه محبوب ترین و ایمن ترین راه حل برای از بین بردن رمز عبور ویندوز خود در حال حاضر است. ایمن و سریع  کار می کند ، اما بدون رابط کاربری گرافیکی !

قیمت : ۱۹٫۹۵ دلار

 

 

۸- Ophcrack

 


برنامه  Ophcrack یک نرم افزار رایگان شکستن (crack) کلمه عبور ویندوز بر اساس جداول رنگین کمانی است. این برنامه قادر به اجرای بسیار کارآمد جداول رنگین کمانی (rainbow tables) که توسط مخترعان این روش انجام شده می باشد. این برنامه خوشبختانه با رابط کاربری گرافیکی ارائه شده و دیگر نکته مثبتش این است که سیستم عامل های مختلفی را پشتیبانی می کند، به عبارت دیگر روی ویندوز ، لینوکس / یونیکس و سیستم عامل مک ایکس قابل نصب است. برای شکستن کلمات عبور ساده از شیوه آزمون و خطا یا Brute-force استفاده می کند. همچنین یک نمودار همزمان برای تجزیه و تحلیل رمز عبور به کاربر نمایش می دهد. دیسک زنده (LiveCD)  نیز برای ساده کردن فرآیند کرک کردن موجود است.

قیمت : رایگان

 

 

۹- رمز عبور آفلاین و ویراستار رجیستری؛ Offline NT Password & Registry Editor

 


با این برنامه قادر به تنظیم مجدد رمز عبور هر کاربری که روی رایانه محلی شما با نسخه های ویندوز NT/2k/XP/Vista/Win7 و غیره حساب کاربری با رمز عبور دارد خواهید بود. جالب اینکه لازم نیست رمز عبور قبلی را برای تنظیم رمز عبور جدید بدانید! این برنامه به شکل آفلاین کار می کند، به این معنی که شما باید کامپیوتر خود خاموش کرده (shut down) و فلاپی دیسک یا سی دی یا یک سیستم دیگر سیستم را بوت کنید. به این صورت برنامه  حساب های کاربری قفل شده یا غیر فعال را شناسایی کرده و پیشنهاد می دهد قفل آنها را شکسته یا فعالشان کند. همچنین از دیگر امکانات برنامه می توان به ویرایشگر رجیستری و دیگر ابزارهای کار با رجیستری  اشاره کرد که با تحت لینوکس / یونیکس کار کرده، و می توانند برای انجام کارهای دیگر به جز ویرایش رمز عبور استفاده شوند.

قیمت : رایگان

 

 

۱۰- ورود به رایانه همین حالا؛PCLoginNow

 


نرم افزار رایگانPCLoginNow  ابزاری با شیوه استفاده آسان  بوده و قادر به تنظیم مجدد کلمه عبور مدیر سیستم محلی و دیگر حساب های بر روی سیستم  تحت ویندوز است. هیچ نیازی نیز به نصب مجدد ویندوز روی سیستم در مواقع بحرانی نخواهد بود. این برنامه توانایی ریست کردن سریع و فوری کلمه عبور ویندوز و تنظیمات امنیتی ویندوز را دارد. علاوه بر توانایی ریست کردن کلمه عبور، PCLoginNow همچنین می تواند به شما در حفظ ، تغییر تنظیمات میدیریت حساب های کاربری و ویژگی های هریک یاری دهد. با این ابزار می توانید به راحتی یک حساب کاربری را ز حالت عادی به امکانات مدیریتی (administrator) ارتقاء دهید، حساب هایی را که هرگز نیاز نخواهید داشت  قفل کرده یا باز کنید، و علاوه بر این ، همه این اعمال بدون نیاز به بوت شدن خسته کننده و زمان بر ویندوز سیستم انجام می گیرد.

نوع مطلب : مطالب مفید در رابطه با کامپیوتر، 
برچسب ها : رفع مشکلات کامپیوتری،
لینک های مرتبط :


دوشنبه 31 تیر 1398 02:29 ب.ظ
La transpires filled with individual inhabitants.

So just why will it be of which you save inquire yourself, “Where by they by the side of?”
دوشنبه 3 مهر 1396 11:44 ق.ظ
Great article! That is the kind of information that are meant to be shared across the net.

Shame on the search engines for no longer positioning this submit higher!
Come on over and seek advice from my site .

Thanks =)
پنجشنبه 16 شهریور 1396 04:24 ق.ظ
Touche. Outstanding arguments. Keep up the great effort.
دوشنبه 13 شهریور 1396 11:14 ق.ظ
Just wish to say your article is as amazing.
The clarity for your submit is just excellent and i could think you are knowledgeable
on this subject. Fine with your permission let me to clutch your feed to stay up
to date with drawing close post. Thank you a million and please continue the gratifying work.
یکشنبه 12 شهریور 1396 10:32 ق.ظ
Howdy, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just wondering if you get a
lot of spam comments? If so how do you protect against it, any plugin or anything you can advise?
I get so much lately it's driving me crazy so any help is very much appreciated.
جمعه 13 مرداد 1396 07:18 ق.ظ
whoah this blog is wonderful i love studying your posts.

Keep up the great work! You already know, many people are hunting round for this info, you can help them greatly.
سه شنبه 10 مرداد 1396 03:21 ق.ظ
I am truly grateful to the holder of this website who has shared this impressive piece
of writing at at this time.
شنبه 31 تیر 1396 01:25 ب.ظ
I will right away seize your rss feed as I can not
to find your e-mail subscription hyperlink or newsletter service.
Do you've any? Kindly allow me recognise so that I
may subscribe. Thanks.
سه شنبه 20 تیر 1396 12:08 ب.ظ
Hey there, You've performed a fantastic job. I will certainly
digg it and for my part suggest to my friends.
I'm sure they'll be benefited from this website.
پنجشنبه 7 اردیبهشت 1396 05:38 ب.ظ
Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that
automatically tweet my newest twitter updates. I've
been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some
experience with something like this. Please let me know if you run into anything.
I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new
updates.
سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 05:30 ق.ظ
My spouse and I absolutely love your blog and find a
lot of your post's to be exactly what I'm looking for.

can you offer guest writers to write content available for you?
I wouldn't mind producing a post or elaborating on a few
of the subjects you write with regards to here. Again, awesome
site!
یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 01:20 ق.ظ
My spouse and I stumbled over here coming from a different website
and thought I might check things out. I like what I see so now i'm following
you. Look forward to finding out about your web page again.
پنجشنبه 31 فروردین 1396 11:46 ب.ظ
I have read so many content regarding the blogger lovers
but this post is really a fastidious post, keep it up.
چهارشنبه 30 فروردین 1396 01:39 ب.ظ
I'm really inspired together with your writing talents as smartly as with the structure for your weblog.
Is that this a paid topic or did you modify it your self?
Either way stay up the excellent high quality writing, it is rare to peer
a nice weblog like this one today..
سه شنبه 29 فروردین 1396 10:42 ب.ظ
Great article. I am going through a few of these
issues as well..
جمعه 25 فروردین 1396 09:52 ق.ظ
Great article! We are linking to this great content on our website.
Keep up the great writing.
سه شنبه 22 فروردین 1396 07:12 ق.ظ
Hey there would you mind letting me know which webhost you're
working with? I've loaded your blog in 3 different browsers and I must say this blog
loads a lot faster then most. Can you recommend a good web hosting provider at a honest price?
Cheers, I appreciate it!
دوشنبه 21 فروردین 1396 08:55 ب.ظ
Do you have a spam issue on this blog; I also am a blogger,
and I was wanting to know your situation; many of us have developed some nice practices and we are looking to trade methods with other folks, why not shoot me an email if interested.
دوشنبه 21 فروردین 1396 01:27 ب.ظ
Every weekend i used to pay a visit this web site, for the reason that i want
enjoyment, as this this site conations actually fastidious funny stuff too.
جمعه 11 فروردین 1396 11:33 ق.ظ
It's actually a nice and useful piece of info. I'm happy that you simply shared this useful
information with us. Please keep us up to date like this.
Thank you for sharing.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : Silvermoon

نویسندگان
نظرسنجی
وبلاگم چطوره؟

جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

جاوا اسكریپت